پودر ماهی ساردین

پودر ماهی ساردین

ماهی ساردین یکی از مغذی‌ ترین انواع ماهی‌ ها شناخته میشود. این ماهی فواید زیادی برای سلامت انسان دارد که از آن میتوان به جلوگیری از بیماری‌ های قلبی، تقویت سیستم ایمنی بدن، حفظ سطح قند خون و موارد دیگری اشاره کرد. یکی دیگر از خصوصیات این ماهی، بو و مزه تند آن بوده که باعث معروفیت ماهی ساردین شده است. ماهی ساردین به‌ صورت پودر کاربردهای زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم پودر ماهی ساردین را برای شما معرفی کنیم، پس تا پایان آن با ما همراه باشید.

معرفی پودر ماهی ساردین

پودر ماهی ساردین یکی از مغذی‌ ترین انواع پودر های ماهی است که آن را به تمام کشورها صادر می‌کنند. برای به‌ دست آوردن پودر ماهی ساردین مراحل مختلفی طی میشود از این مراحل میتوان به آبگیری، پختن، جدا کردن، خشک و آسیاب کردن ساردین اشاره کرد. پودر ماهی ساردین حاوی مقدار زیادی مواد مغذی است که به‌ عنوان بخشی مهمی از خوراک دام، طیور، ماهی‌ های دیگر و کود های درختی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

انواع پودر ماهی ساردین

برای تولید پودر ماهی ساردین دو روش کلی مورد استفاده قرار میگیرد که از آن میتوان به روش زمینی و هوایی اشاره کرد. برای خشک‌ کردن این ماهی معمولا حدود 10 روز زمان نیاز است. در این مدت ماهی باید در دمای 38 درجه سانتی‌ گراد به مدت 10 ساعت مقابل آفتاب قرار بگیرد. این پودر در انواع مختلفی تولید شده که از آنها برای تهیه خوراک دام، طیور، میگو، ماهی، کود درختی و... استفاده می‌شود. همچنین پودر ماهی ساردین در بسته‌ بندی‌ های مختلفی ازجمله کنسروی نیز تولید می‌گردد.

آنالیز پودر ماهی ساردین

پودر ماهی ساردین اغلب از بخش‌ های غیر قابل‌ مصرف ماهی مانند سر، دم و استخوان‌ های ماهی تولید میشود. استفاده از پودر ماهی برای انسان به‌ هیچ‌ وجه توصیه نشده است. پودر ماهی منبع غنی از پروتئین اسیدهای آمینه است. همچنین در پودر ماهی ساردین به مقدار قابل‌ توجهی متیونین، لیزین، کلسیم و فسفر نیز وجود دارد. از میزان مواد مغذی در این ماهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تولیدکننده پودر ماهی ساردین

زمان گذشته ماهی ساردین در یک جزیره‌ ایتالیایی به‌ نام جزیره ساردنی وجود داشت. این ماهی به علت زیستن در جزیره ساردنی به نام ماهی ساردین شناخته میشود؛ اما امروزه این ماهی را میتوان در بخش‌هایی از خلیج‌ فارس که عمق کمی دارند، صید کرد. کارخانجات مختلفی بعد از صید این ماهی به تولید پودر ماهی ساردین اقدام می‌کنند. همین امر سبب شده که برندهای مختلفی از پودر ماهی ساردین در بازار وجود داشته باشد.

قیمت پودر ماهی ساردین

پودر ماهی ساردین با توجه به مواد مغذی و میزان بالای پروتئین در آن اغلب با مبلغ بیشتری نسبت به سایر پودر های ماهی جنوب به فروش میرسد. موارد زیادی در میزان کیفیت پودر ماهی ساردین تاثیرگذار است که از آن میتوان به زمان و نحوه جمع‌ آوری پودر ماهی ساردین اشاره کرد. عوامل مختلفی بر میزان قیمت پودر ماهی ساردین موثر است که از آن می‌توان به درصد پروتئین موجود در آن و کیفیت پودر ماهی ساردین اشاره کرد.

فروش پودر ماهی ساردین

همانگونه که گفته شد برندها و کارخانجات مختلفی در سراسر کشور به تولید پودر ماهی ساردین اقدام کرده و آن را به فروش می‌رسانند. معمولا این پودر در حجم‌ های بسیار بالا تولید شده و فروخته میشوند. این امر خود عاملی برای کاهش میزان هزینه برای خرید پودر ماهی ساردین خواهد شد.

کلام آخر

ماهی ساردین یکی از ماهی‌ های دریای جنوب بوده که سرشار از املاح و مواد مغذی است. این ماهی برای بدن انسان فواید زیادی دارد. برای تهیه پودر ماهی ساردین بعد از طی کردن چند مرحله در کارخانجات یک ماده فرآوری شده جامد به دست می‌ آید که حاوی پروتئین و مواد مغذی فراوانی است. در این مطلب پودر ماهی ساردین را به شما معرفی کردیم، امیدواریم اطلاعات کافی را با خواندن آن کسب کرده باشید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :