دستگاه دیگ پخت پودر ماهی

دیگ پودر پخت ماهی و گوشت

شرکت ماشین سازی صالحی با سه دهه تجربه تولید پودر ماهی و با پشوانه به کادری کار آزموده و کارخانه مجهز به محاسبه طراحی و ساخت انواع تجهیزات کارخانه تولید پودر ماهی از جمله انواع( دیگ پخت پودر ماهی , دیگ بخار , خشک کن لوله ای , بو گیر, خنک کن, سرند) اقدام نموده است و همواره این افتخار را دارد که توانسته است رضایت بسیاری از صاحبان صنایع تولیدی کشور و کشور های همسایه فعال در صنعت آبزیان- دام -طیور را جلب نمایید.

پودر ماهی و گوشت از جمله مفید ترین مواد مغذی در پروش آبزیان و دام طیور می باشد که از ضایعات غیر استفاده برای انسان با طی یکسری مراحل محاسبه شده تولید میشود.

به همین دلیل برای تولید پودر گشت و ماهی از تجهیزات و دستگاه‌ های مختلفی استفاده میشود که بتواند این ماده مغذی را با کمترین آلودگی منتشر شده در محیط‌ زیست تولید کند. دیگ پودر پخت ماهی و گوشت یکی از تجهیزات مورد استفاده در این صنعت است. در این مطلب قصد داریم شما را با دیگ پودر پخت ماهی و گوشت آشنا کنیم، پس تا پایان آن با ما همراه باشید.

دیگ پخت پودر ماهی و گوشت

دیگ پخت پودر گوشت و ماهی که به نام دستگاه پودر گوشت نیز شناخته میشود، یکی از بهترین روش‌ هایی است که برای تبدیل ضایعات پرندگان، آبزیان یا دام به یک ماده مفید و مغذی استفاده میشود. ماده مغذی تولید شده، جهت تامین بخشی از جیره غذایی ماهی، دام، طیور و... استفاده میشود. همچنین در برخی موارد نیز به‌ عنوان کود گیاهی مورد استفاده قرار میگیرد. سه روش کلی برای تبدیل این ضایعات به مواد مغذی وجود دارد که از آن‌ میتوان به حرارت مستقیم، بخار غیرمستقیم و دیگ روغن داغ اشاره کرد.

دستگاه تولیدکننده پودر گوشت از تمام این روش‌ها برای ساخت مواد مغذی استفاده میکند. این دستگاه از دو جداره مختلف تشکیل‌ شده که جنس آنها با یکدیگر تفاوت دارد. جنس لایه داخلی از فولاد ضد سایش بوده و لایه بیرونی نیز از جنس فولاد معمولی تشکیل‌ شده که دور آن عایق‌ بندی شده است.

در این ضایعات تکه‌های بزرگ استخوان وجود دارد؛ بنابراین قبل از اینکه به داخل دیگ ریخته شوند ابتدا باید آن را به کمک آسیاب به قطعات کوچک‌تری تبدیل کرد. سپس آن را در داخل دیگ پخت پودر ماهی و گوشت می‌ ریزند و در زمانی کوتاه محصول پودری شکل به دست می‌آید.

دیگ پخت پودر ماهی

این دستگاه برای تبدیل ضایعات ماهی مانند سر و استخوان آن به مواد پودری شکل استفاده می‌شود. این دستگاه از دو لایه جدا تشکیل‌ شده؛ جنس لایه داخلی آن از فولاد زنگ نزن بوده و لایه خارجی از جنس فولاد معمولی ساخته‌ شده است. لایه بیرونی را به‌ وسیله پشم‌ شیشه کامل عایق‌ بندی میکنند.

اینگونه از هدر رفتن هرگونه انرژی جلوگیری میشود. قسمت‌ های اضافی ماهی در بخش داخلی دستگاه ریخته میشود. مابین دو لایه بخار سوپر داغ قرار میگیرد که این بخار سبب پخته شدن ضایعات ماهی است. زمانی حدود 4 الی 5 ساعت نیاز است که تمامی ضایعات ماهی به پودر تبدیل شوند.

سازنده دستگاه دیگ پخت ماهی

با توجه به کاربرد زیادی که این ماده مغذی در صنایع مختلف دارد، کارخانجات زیادی تمایل به ساخت پودر ماهی و گوشت دارند. این امر سبب شده که تقاضا برای خرید دستگاه دیگ پخت ماهی در میان کارخانه‌ ها افزایش پیدا کند. با توجه به تقاضای بازار برند های مختلفی در سراسر کشور به ساخت این دستگاه اقدام کرده‌اند؛ بنابراین مدل‌های مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند.

ازجمله این برندها میتوان به دستگاه دیگ پخت ماهی صالحی اشاره کرد. قبل از خرید دستگاه اطلاعات کافی در مورد برند و دستگاه تولیدی آن کسب کرده و با آگاهی کامل به خرید اقدام کنید.

انواع دیگ پخت

در صنعت تولید پودر ماهی و گوشت از دیگ‌ های مختلفی استفاده میشود. از این دستگاه‌ ها میتوان به دیگ‌های بخار، آب‌ داغ، روغن‌ داغ، اتو کلاوهای صنعتی و موارد دیگری اشاره کرد. هر کدام از این دیگ‌ها کاربردهای مختلفی دارند. دیگ‌ های پخت گوشت و ماهی به دو دسته مختلف به ‌نام انواع Cooker و دیگ‌ های بخار تقسیم‌ بندی میشوند.

این دیگ‌ ها از جنس مختلف فولاد ساخته‌ شده که در مدت‌ زمانی کوتاه تمام ضایعات طیور، دام و آبزیان را به مواد پودری تبدیل میکنند. دیگ‌ های پخت را بر اساس سایز آن، فشار تحمیل‌ شده بر ضایعات، ظرفیت دستگاه و... نیز میتوان دسته‌ بندی کرد. معمولا افراد بر اساس فضای در نظر گرفته‌ شده، بودجه مالی، زمان موردنیاز برای پخت، دمای پخت و... یکی از انواع دیگ‌ های پخت را خریداری میکنند.

قیمت دیگ‌ پخت ماهی

مهم‌ ترین عامل تاثیر‌ گذار بر قیمت دستگاه دیگ پخت پودر ماهی، برند تهیه‌ کننده آن است. برندهای مختلفی در سراسر کشور به ساخت این دستگاه اقدام کرده‌اند؛ بنابراین مدل‌های زیادی از این دستگاه در بازار وجود دارد. برند سازنده دستگاه نه‌ تنها بر قیمت آن بلکه بر کیفیت دستگاه دیگ پخت ماهی نیز تاثیر گذار است.

دیگ پخت ماهی با توجه به ویژگی‌ های آن با قیمت‌ های مختلفی در بازار وجود دارد. از عوامل مختلفی که بر قیمت دیگ پخت پودر ماهی و گوشت موثر است می‎توان به ظرفیت آن اشاره کرد. هر چقدر میزان گنجایش دیگ پخت ماهی بیشتر باشد، قیمت بیشتری نیز برای خرید آن باید پرداخت کنید.

برخی از دستگاه‌ های دیگ پخت ماهی و گوشت دارای گارانتی است. معمولا این نوع از دیگ‌ های پخت کیفیت بسیار خوبی دارند؛ بنابراین برای خرید آن باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. همچنین اگر می‌ خواهید که هزینه زیادی برای خرید این دستگاه پرداخت نکنید، بهتر است دستگاه کار کرده پخت پودر ماهی را خریداری کنید.

خرید دیگ پخت ماهی

با توجه به برندهای متنوع این محصول در بازار، بهتر است قبل از خرید دیگ پخت پودر ماهی نسبت به مدل‌ ها و مارک‌ های مختلف آن تحقیق کرده و با خیالی راحت یکی از معتبرترین مدل‌های دیگ پخت ماهی را خریداری کنید. مدل‌ها و مارک‌ های تولید شده، دستگاه پخت ماهی دارای قیمت‌ ها و کیفیت‌ های مختلفی است؛ بنابراین اول میزان بودجه خود را تعیین کنید.

اینگونه انتخاب شما به تعداد کمتری محدود خواهد شد و راحت تر می‎توانید دستگاه موردنظر خود را تهیه کنید. یکی از نکات ضروری که هنگام خرید دیگ پخت ماهی باید به آن توجه داشته باشید، گارانتی دار بودن دستگاه است، به‌ این‌ ترتیب می‌توانید در صورت خرابی دیگ پخت، از گارانتی دستگاه بهره ببرید.

پودر گوشت و ماهی ازجمله مواد مغذی ضروری است که در جیره غذایی طیور، آبزیان و دام قرار دارد. برای تولید این محصول تجهیزات و وسایل مختلفی نیاز است که به بهترین شکل تهیه شود. یکی از تجهیزاتی که در تولید پودر ماهی و گوشت نقش بسیار مهمی را ایفا میکند، دیگ پخت پودر گوشت و ماهی است.

این دیگ از دو لایه فولادی ساخته‌ شده که در مدت‌ زمانی کوتاه میتواند ضایعات را به پودر گوشت و ماهی تبدیل میکند. در این مطلب شما را با دیگ پودر پخت ماهی و گوشت آشنا کردیم، امیدواریم اطلاعات کافی را با خواندن آن کسب کرده باشید.

1مجموع 1 محصول
دستگاه دیگ پخت

دستگاه دیگ پخت

دستگاه دیگ پخت ماهی 5 تن
1مجموع 1 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :